Išversti
Klaidingas vertimas?
Nauji vertimai

авиабомба

Lietuvių—rusų kalbų žodynas
I выраж.
1) aviacinė bomba
2) aviabomba
Rusų—lietuvių kalbų žodynas
сущ.
1) aviacinė bomba
Edukaciniai konkursai 1-12 klasių mokiniams

авиационная бомба

Karybos žodynas
1) aviacijos bomba - žr. bomba.

авиационная система минирования

Karybos žodynas
1) aviacinė minavimo sistema - lėktuvo įranga mėtyti norima tvarka aviacijos minoms ir labai greitai užminuoti toli nuo savų pajėgų esantiems sausumos arba jūros plotams. Susideda iš minų ir bombų kasečių, minų ir jų mėtymo valdymo aparatūros.

авиационная ядерная бомба

Karybos žodynas
1) aviacijos branduolinė bomba - žr. branduolinė bomba.

авиационное вооружение


Išvertė: ozencrust
Klaidingas/nepilnas vertimas?
Karybos žodynas
1) aviacijos ginkluotė - orlaiviuose įtaisyti ginklai jų naudojimą užtikrinančios sistemos bei pagalbinė įranga. Pagal naudojamų naikinimo priemonių tipą a.g. būna artilerinė, bombinė, raketinė, specialioji ir torpedinė-mininė; artilźrinė a.g. – orlaiviuose įtaisytos patrankos ir kulkosvaidžiai su jų tvirtinimo, valdymo, taikymo įranga, šaudmenimis. Paprastai įtaisomos 20-45mm aviacijos patrankos ir 7,62-14,5mm kulkosvaidžiai . Palaikymo sraigtasparniuose gali būti granatsvaidžių; bņmbinė a.g. – bombos, bombų kasetės, taikymo ir metimo įranga. Taikymo įranga yra navigacijos įrangos sudedamoji dalis; rakźtinė a.g. – tai aviacijos raketų kompleksai ir reaktyviniai įrenginiai, įtaisyti lėktuvuose ir sraigtasparniuose; specialiуji a.g. – br., cheminiai, biologiniai ir specialieji šaudmenys, jų leidimo, taikymo ir kt. pagalbinė įranga; torpźdinė-mķninė a.g. – priešlaivinių lėktuvų ir sraigtasparnių torpedos ir minos, jų pakabinimo, leidimo ir taikymo įranga.

авиационные боеприпасы

Karybos žodynas
1) aviacijos šaudmenys - šaudmenys, kuriais ginkluota aviacija: aviacijos bombos, bombų kasetės, bombų ryšuliai, padegamieji bakai, aviacijos kulkosvaidžių ir patrankų šoviniai, aviacijos raketų ir torpedų kovinės dalys, aviacijos minos, aviacijos signaliniai ir fotografiniai šoviniai ir kt.

авиация

Lietuvių—rusų kalbų žodynas
1) aviacija
Rusų—lietuvių kalbų žodynas
сущ.
1) aviacija
Karybos žodynas
1) aviacija - sunkesni už orą orlaiviai, skraidantys atmosferoje dėl aerodinaminių skraidymo dėsnių. Skiriama civilinė ir karo a. Pastarasis terminas tapatus terminui karinės oro pajėgos. Karo a. gali veikti savarankiškai ir kartu su kt. ginkluotųjų pajėgų rūšimis. Aviacijos daliniuose dabar yra lėktuvų, vandens lėktuvų ir sraigtasparnių. Šiuolaikinės aviacijos pagrindas – viršgarsiniai, galintys skraidyti visokiais orais lėktuvai, ginkluoti įvairiausiomis bombomis, raketomis, kulkosvaidžiais ir automatiniais pabūklais. Pagal paskirtį karo a. skirstoma: tolimoji a., fronto a., armijos a., transporto a. ir specialioji a. Pagal kovos užduotis ir veiklos pobūdį karo a. skirstoma: bombonešių a., taktinių naikintuvų a., naikintuvų a., šturmo a., žvalgybos a., priešlaivinė a., transporto a., specialioji a. Dar karo a. skiriama pagal žinybinę priklausomybę: jūrų a., priešlėktuvinės gynybos a.
Išraiškos/posakiai
гражданская авиация- civilinė aviacija

автопоезд

Lietuvių—rusų kalbų žodynas
1) autotraukinys
Rusų—lietuvių kalbų žodynas
сущ.
1) autotraukinys
Karybos žodynas
1) autotraukinys - automobilis arba specialus vilkikas su keliomis priekabomis arba puspriekabėmis, turinčiomis bendrą su vilkiku ar automobiliu stabdžių sistemą. Puspriekabė ar priekaba gali turėti varančiuosius tiltus, sujungtus su vilkiko arba automobilio varikliu. A. būna krovininiai, keleiviniai ir specialūs.

агитационная бомба


Išvertė: Wundermacher
Klaidingas/nepilnas vertimas?
Karybos žodynas
1) agitacinė bomba - žr. bomba.

амматолы

Karybos žodynas
1) amatolai - amonio salietros sprogiosios medžiagos. Juose būna iki 60% trotilo. Labiausiai paplitusių a. sprogimo energija 4MJ/kg. Jais užtaisomos aviacinės bombos, sviediniai, minos bei kt. šaudmenys, taip pat naudojami sprogdinimo darbams.
< Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Kitas >
Rezultatai: 10210

Neradote tinkamo vertimo? Pabandykite: